python kurs dla dzieci lubelskie

KURSY SEMESTRALNE

Zajęcia programowanie dla dzieci CyberSkill przeznaczone są dla wszystkich fanów gier i kodowania w wieku od 6 do 12 lat. Kursy prowadzimy w Lublinie i woj lubelskim. Podczas zajęć tworzymy własne gry, uczymy się programowania w MINECRAFT i budujemy roboty z LEGO!  “…BO OD GRANIA W GRY FAJNIEJSZE JEST TYLKO ROBIENIE WŁASNYCH”

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

KURS ROBOTYKI LEGO


23 zajęcia podczas których będziemy ćwiczyć programowanie i  budowę  maszyn, wykorzystując przy tym niezastąpione klocki LEGO. Oprócz podstaw blokowego języka programowania dzieci będą uczyć się konstruowania skomplikowanych przekładni zębatych. Każde zajęcia kończą się prezentacją gotowych modeli.


Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Game Studio Scratch

Roczny kurs podczas którego uczestnicy tworzą gry od podstaw. Wspólnie tworzą założenia, piszą scenariusz, rysują grafikę i programują wszystkie elementy. Zaczynamy od odtworzenia starych klasyków takich jak Mario czy Tetris a kończymy na zbudowaniu własnego projektu. Jak powiedział jeden z naszych kursantów: ” od grania w gry fajniejsze jest tylko ich programowanie “


Zajęcia dla dzieci w wieku    7 – 10 lat

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

KURS PROGRAMOWANIA MINECRAFT


Dzieci go uwielbiają i nie trzeba ich zachęcać do grania. Dlatego zdecydowaliśmy się w Minecrafcie ukryć treści edukacyjne z zakresu programowania. Na zajęciach podstawy programowania w języku LUA. Dowie się czym jest debugowanie warunek, pętla, zmienna i będzie potrafiło samodzielnie napisać program dla robota.


Zajęcia dla dzieci w wieku    8 – 11 lat

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

POKONAJ PYTHONA


Pokonanie Pythona nie jest łatwe. Jednak na pewno Ci się to uda, jak tylko nauczysz się kierować swoim bohaterem, za pomocą komend. Podczas kursu opanujesz podstawy Python który jest jednym z języków programowania dostępnych na maturze! Nie wymagamy doświadczenia w programowaniu.


Zajęcia dla dzieci w wieku    10 – 12 lat

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

Jakie są zalety nauki kodowania dla dzieci?

Najczęstszym pytaniem jakie słyszę na zajęciach programowanie dla dzieci jest “…co się stanie, jeśli zrobię …?” Po opanowaniu podstawowych komend dzieci w zaskakujący sposób łączą swoją wyobraźnię, kreatywność, logikę i intuicję. Testują pomysły które mnie zaskakują i bawią jednocześnie. Jest wiele powodów dla których warto aby Twoje dziecko znało podstawy programowania. Więcej możesz przeczytać pod tym linkiem: “dlaczego warto uczyć dzieci programowania?” 

Telefon, tablet, komputer czy inne urządzenie z ekranem przestaje być zabawką.

Dzieci spędzają dzisiaj dużo czasu przed ekranem rożnych urządzeń. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Kodowanie jest sposobem na to aby ten czas był spędzony pożytecznie. Te urządzenia mają ogromne możliwości, które w większości są używane jedynie do grania w gry i przeglądania internetu. W jednym z moich kursów wykorzystuję popularności gry Minecraft do nauki programowania. Dzięki temu czas spędzony przy tej produkcji nabiera innej wartości. Dzieci dalej grają i jednocześnie uczą się pożytecznych umiejętności.

Programowanie ćwiczy umiejętności językowe

Czy wiesz, że nauka języków programowania takich jak Lua czy Python, jest bardzo podobna do nauki języków obcych? Umiejętności, które dziecko ćwiczy ucząc się na podstaw kodowania, można bezpośrednio zastosować do zapamiętywania zasad gramatyki i składni języków obcych! Dodatkowo podczas kursów w 90% używamy anglojęzycznych wersji programów. Tylko po to aby przy okazji ćwiczyć ten język.

Kodowanie rozwija umiejętności organizacyjne i rozwiązywania problemów

Kiedy podnosisz rękę, by podnieść szklankę mleka do ust, robisz to bez myślenia o tym, JAK to robisz. Gdy dzieci starają się zaprogramować działanie robota, programu komputerowego czy gry, uczą się identyfikować wszystkie małe kroki, które po połączeniu stworzą większą całość. Uczą się przewidywać przeszkody, znajdować skróty lub dodawać niespodziewane szczegóły, które poprawiają działanie kodu. Nie mogę obiecać, że jeśli podczas zajęć z powodzeniem zaprogramują robota, który podniesie szklankę mleka,to za 20 lat wyślą rakietę na Marsa, ale na pewno będą się dobrze bawić!

Ciekawość, kreatywność i pewność siebie

Daj dziecku karton i kredki a wyczaruje z nich rakietę, zamek, samochód lub domek dla lalek. Do ich stworzenia wystarczyło opanowanie umiejętności trzymania kredki. Wyobraź sobie, co mogły by zrobić z kodem! Dzieci znajdują kreatywne sposoby wykorzystania tego, co mają, aby zbudować coś nowego. Jeśli chcą mogą sprawić że zwierzę lub robot ożyje, lub nawet zaprojektować nową grę, mogą wykorzystać klocki kodu do stworzenia własnych unikatowych zabawek, gadżetów lub angażujących historii do zabawy z przyjaciółmi. To wspaniałe uczucie.

Pewniejsza przyszłość

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko chce zostać lekarzem, prowadzić duże ciężarówki, być szefem kuchni, czy tworzyć sztukę, jest szansa, że będzie pracować z jakąś formą zaawansowanej technologii. Nie muszą być ekspertami w tej dziedzinie, ale samo nauczenie się podstaw kodowania może zapewnić im głębsze zrozumienie technologii, z którymi będą pracować. Dzięki temu będą bardziej wartościowymi pracownikami niż osoby bez tej umiejętności.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Cta_Widget”][/siteorigin_widget]
Przewiń do góry