ROBOTYKA DLA DZIECI

Robotyka dla dzieci w Lublinie i woj lubelskim, to zajęcia skierowane do młodych konstruktorów w wieku od 5 do 9 lat.

WIEK: 5 – 9 lat
POZIOM ZAAWANSOWANIA: Podstawowy
WYMAGANIA: brak
CZAS ZAJĘĆ: 90 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ: Raz w tygodniu
ILOŚĆ SPOTKAŃ: 26
GRUPA: 8-12 osób
CENA: od 33 zł /godzina

 Zajęcia z LEGO rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ćwiczą zdolności manualne. Niezależnie od wieku każdy lubi coś z nich zbudować. Właśnie dlatego, idealnie nadają się do nauki programowania wśród najmłodszych.
 
Kurs robotyki CyberSkill to propozycja spotkań podczas których będziemy konstruować i programować około 30 rożnych maszyn. Uczestnicy zdobędą przy okazji wiedzę dotyczącą ich budowy , działania zaawansowanych przekładni zębatych i podstaw programowania blokowego.
robotyka dla dzieci

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Zajęcia z LEGO rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ćwiczą zdolności manualne. Niezależnie od wieku każdy lubi coś z nich zbudować. Właśnie dlatego, idealnie nadają się do nauki programowania wśród najmłodszych.

Kurs robotyki CyberSkill to propozycja spotkań podczas których będziemy konstruować i programować około 30 rożnych maszyn. 

Uczestnicy zdobędą przy okazji wiedzę dotyczącą ich budowy , działania zaawansowanych przekładni zębatych i podstaw programowania blokowego.

CZYM JEST LEGO WEDO 2.0 ?

Zestaw podstawowy LEGO Education WeDo 2.0, używany podczas kursu robotyki CyberSkill to 280 klocków, a także czujniki i silniki.

Połączenie fizycznych klocków LEGO® i intuicyjnego, blokowego środowiska kodowania, sprawia że kreatywne uczenie się jest łatwiejsze niż kiedykolwiek – uczniowie mogą zobaczyć swoje dzieła w działaniu, przetestować je i doskonalić swoje umiejętności rozwiązywania problemów!

W rękach doświadczonego instruktora, pozwala na przekazanie skomplikowanej wiedzy programistycznej, w niezwykle prosty i angażujący sposób

kurs robotyki zestaw lubelskie
kurs robotyki współpraca

CZEGO NAUCZY SIĘ UCZESTNIK KURSU?

#KREATYWNOŚĆ
– jeśli budujemy model z instrukcji to zawsze jest czas aby go przebudować (zadziwiające że chłopcy zawsze chcą doczepiać armaty do samochodów, a dziewczyny upiększają je kwiatkami…). Innym razem budujemy modele całkowicie wg swojego pomysłu!

#UMIEJĘTNOŚCI KONSTRUKCYJNE
–  Jak zamontować silnik żeby robot ruszył z miejsca? Ma jechać szybko? A może potrzebuje dużo siły? Pokazujemy jak osiągnąć każdy z tych celów!

#PROGRAMOWANIE
– podłączenie zasilania do silnika i czujników nie wystarczy! Wszystko trzeba zaprogramować. Do dyspozycji mamy prosty obrazkowy język programowania i funkcje które wykorzystują “dorośli” programiści. Twoje dziecko nauczy się używać pętli, warunków i zmiennych….

GDZIE PROWADZIMY ZAJĘCIA?

Kurs robotyki jest prowadzony na terenie województwa lubelskiego. Zorganizujemy zajęcia wszędzie tam, gdzie zbierze się min 10 osobowa grupa. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby z takich miejscowości jak: Lublin, Łęczna, Świdnik, Chełm, Lubartów, Krasnystaw, Parczew, Kock, Firlej, Puławy, Nałęczów, Zamość, Opole Lubelskie, Poniatowa 

A to nie jedyne miejscowości to których chętnie przyjedziemy.

ROBOTYKA DLA DZIECI DLACZEGO WARTO?

Oto siedem obszarów, które rozwija u dzieci nauka robotyki:

1. Zaangażowanie

Nie znam wiele sposobów nauczania, które łączą jednocześnie kreatywność i zabawę. Badania wykazały, że robotyka osiąga oba te cele. W rzeczywistości, uczniowie lubią brać udział w zajęciach, w których mają niemal pełną kontrolę i nieograniczone możliwości. Kiedy uczniowie uważają że robią fajne rzeczy, zwiększa się ich motywacja do pogłębiania wiedzy w danym obszarze.

2. Skoncentrowanie na celu

Robotyka jest praktyczna. Wszystko co robimy podczas zajęć ma jakiś konkretny cel. Budując łazik marsjański, trzeba zaprojektować odpowiednie podwozie ,aby ten mógł poruszać się w trudnym terenie. Z kolei alarm, musi mieć odpowiednio rozmieszczone czujniki. W zabawkowej skali, dzieci rozwiązują poważne problemy.

3. Otwartość na zamiany

W czasach, gdzie codziennością stają się sztuczna inteligencja, samochody bez kierowcy i cywilne statki kosmiczne. Nauka robotyki pozwala lepiej zrozumieć jak te maszyny działają. Obecne pokolenie dzieci, musi być gotowe na zmiany technologiczne, bardziej niż jakakolwiek inne wcześniej.

4. Umiejętności programowania

Ponieważ sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej rozpowszechniona w domach, szkołach i biurach, podstawowa wiedza programistyczna, pomoże dzieciom zrozumieć działanie tych programów.

5. Wytrwałość

Tworzenie i programowanie robotów, łączy się z popełnianiem i naprawianiem błędów. Jedno źle ustawione koło zębate, może sprawić że cała konstrukcja rozpadnie się na małe części, takie sytuacje ćwiczą determinację. Determinację, która w przyszłości dziecka będzie miała kluczowe znaczenie przy kończeniu każdego przedsięwzięcia którego się podejmie.

6. Praca zespołowa

Robotyka wymaga wielu umiejętności, a tym samym tworzy środowisko uczenia się dla osób o różnych talentach. Jeśli zostanie odpowiednio wykorzystana, ćwiczy także kulturę pracy zespołowej. Podczas zajęć w przedszkolu, używam robota Cubetto. Dzieci wspólnie szukają rozwiązania problemu, a jedno z nich wprowadza później wymyślony kod.

7. Robotyka dla dzieci to dobra zabawa

Nauka robotyki jest fajna – każdy znajdzie coś do zbudowania dla siebie, samochody, dinozaury, roboty z popularnych filmów to tylko kilka przykładów tego, co można zbudować! Zdradzę CI coś w tajemnicy… rodzice czasami budują z nami

Przewiń do góry