KURS PROGRAMOWANIA W MINECRAFT

Kurs programowania Minecraft to propozycja dla dzieci z Lublina i woj. lubelskiego w wieku od 9 lat

WIEK: 9+ lat
POZIOM ZAAWANSOWANIA: Podstawowy
WYMAGANIA: Dobra umiejętność czytania i pisania
CZAS ZAJĘĆ: 90 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ: Raz w tygodniu
ILOŚĆ SPOTKAŃ: 26
GRUPA: 8-12 osób
CENA: od 33 zł /godzina

Na pewno zgodzisz się ze mną że dzieci lubią spędzać czas przed ekranem telefonu/komputera i nie trzeba ich do tego specjalnie zmuszać.

Na pewno jako rodzic chciałbyś aby ten czas Twoje dziecko wykorzystało jakoś bardziej pożytecznie… Tak się składa że udało nam się połączyć radość płynącą z grania w gry z nauką programowania. Wszystko za sprawą MINECRAFTA.

minecraft dziecko programuje

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Każde zajęcia są podzielone na trzy 30 minutowe etapy (powtórka i teoria, praca indywidualna, praca zespołowa)

Podczas kolejnych spotkań uczymy się nowych konstrukcji programistycznych
uczestnicy pracują w grze, ale rozwiązują praktyczne realne problemy np. programują robota drwala automatycznie ścinającego drzewa


Zadania zespołowe ćwiczą umiejętność prazy w grupie, ustalania priorytetów i delegowania zadań.

CZYM JEST MINECRAFT?

MINECRAFT to gra w której idziesz o swojej pracy, zbierasz materiały i robisz narzędzia. Gdzie jest deszcz i od czasu do czasu burza z piorunami, są zwierzęta, które można oswoić, zaprowadzić do zagrody i hodować.

Kiedy rozpoczynasz grę w trybie przetrwania, stoisz w losowym miejscu otoczonym drzewami, trawą, śniegiem, górami lub wodą. Słońce będzie na niebie, słyszysz delikatne odgłosy zwierząt w pobliżu i wiesz że będziesz musiał walczyć o przetrwanie z głodem, niebezpieczeństwami i złymi facetami.

Wiele osób porównuje grę w MINECRAT’A do układania klocków LEGO. To nie do końca prawda. Było by tak gdybyś podczas układania klocków mógł stopić plastik. Na nowo go uformował zmieniając przy tym kolor i fakturę,. Na koniec zrobił z nich hełm i wyszedł w nim na miasto.

Minecratf to nieograniczone możliwości kreowania i dlatego jest tak uwielbiany!

minecraft gra
minecraft dziewczyna programuje

CZEGO NAUCZY SIĘ UCZESTNIK KURSU?

  • programowania w języku blokowym LUA
  • pisać programy wykorzystujące pętle i warunki
  • tworzyć praktyczne programy np drzwi zabezpieczone hasłem
  • zrozumie jak komputer rozumie i wykonuje program
  • debugowania czyli szukania błędów i ich usuwania
  • współpracy i dzielenia zadań
  • rozwiązywać problemy

GDZIE PROWADZIMY ZAJĘCIA?

Kurs Matematyka w Minecraft jest prowadzony na terenie województwa lubelskiego. Zorganizujemy zajęcia wszędzie tam, gdzie zbierze się min 10 osobowa grupa. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby z takich miejscowości jak: Lublin, Łęczna, Świdnik, Chełm, Lubartów, Krasnystaw, Parczew, Kock, Firlej, Puławy, Nałęczów, Zamość, Opole Lubelskie, Poniatowa 

A to nie jedyne miejscowości to których chętnie przyjedziemy.

Być może usłyszałeś już w swoim domu słowa „redstone”, „creeper” i „Enderman” . Podobnie jak wielu rodziców, możesz martwić się, ile czasu Twoje dziecko spędza przy komputerze grając w grę, która wygląda tak, jakby pochodziła z pierwszych dziesięcioleci Internetu. Z pewnością nie można się nauczyć niczego pożytecznego od samego grania, prawda? Nic bardziej mylnego!

Oto 4 umiejętności które Twoje dziecko ćwiczy grając w Minecraft:

1. Kreatywność

Minecraft jest wyjątkowy, ponieważ jest nieograniczonym światem, w którym dzieci mogą tworzyć dosłownie wszystko, co tylko mogą sobie wyobrazić. Jedynym ograniczeniem jest to , że wszystko składa się z kwadratowych bloków. Pirackie galery, odbudowanie zarówno fikcyjnych, jak i rzeczywistych miast, a nawet Twoje ulubione statki z filmów science-fiction prawdopodobnie już istnieją w Minecrafcie, a także zostały zbudowane przez kogoś, kto jeszcze nie ukończył szkoły średniej. Sprawdź sam! (Poważnie, kliknij ten link do „fajne rzeczy zbudowane w Minecrafcie)

2. Samodzielne podejmowanie decyzji

Minecraft jest również wyjątkowy, ponieważ nie ma sposobu na „wygraną”. Nie ma z góry określonego celu i łatwej ścieżki jego osiągnięcia. Gracze muszą sami zdecydować, na co chcą wykorzystać czas w grze. Czy chcą zbierać zasoby i budować fajne rzeczy? Czy chcą się spotkać ze swoimi kolegami i pokonać bossa? To zależy od nich! Taka niezależność – i pozytywne emocje, które pojawią się, gdy osiągają następny cel na wybranej przez siebie ścieżce – budują pewność siebie. Gra pozwala dzieciom czuć się odpowiedzialnymi za ich własny los i podjęte decyzje.

3. Dodawanie, odejmowanie czyli …

…matematyka jest kolejną ogromną i potencjalnie zaskakującą częścią Minecrafta. Dzieci dowiadują się, ile minut mają do” pory nocnej „, liczą średnią ilość żywności potrzebnej na przygodę w kopalni lub lochu, i oszacowanie powierzchni potrzebnej do zbudowania miasta. Koncepcje matematyczne są wszędzie wokół nich i dzieci nie mają wyjścia: jeśli chcą odnieść sukces w swojej grze, muszą się ich nauczyć.

4. Zarządzanie biznesem

Kiedy opanuje się już podstawy przychodzi chęć na większe wyzwania. Jednym z nich jest stworzenie i utrzymanie własnego serwera. Aby ten pomysł zrealizować dziecko musi zdobyć środki, wybrać dostawcę hostingu, nauczyć się technologii tworzenia serwera Minecraft, być na bieżąco z wydaniami aktualizacjami produktów, znajdować i instalować mody (dodatki), regularnie zapewniać mody są kompatybilne z najnowszą wersją Minecrafta, utrzymać serwer i zapewniać wsparcie wszystkim graczom.  Dodatkowo aktywnie promować swój serwer na Twitterze, Facebooku i forach, co oznacza, że również zdobywają doświadczenie marketingowe. Patrząc na zakres obowiązków to tak jakby prowadziło swój własny biznes.

5. Kurs programowanie w Minecraft uczy programowania 🙂

Przewiń do góry