#SKILL 1 – ROBOTYKA (7 – 8 LAT)

 

Pierwszy semestr Akademii CyberSkill to zajęcia z konstruowania i programowania robotów.

Każdy superbohater jakoś zaczynał. Nasi kadeci rozpoczynają od treningu kreatywności, zręczności i umiejętności konstrukcyjnych.

Na pewno Twoje dziecko miało już styczność z klockami LEGO. To zadziwiające jakie świetne rzeczy potrafi zbudować.

Na tych zajęciach uczestnicy ożywią swoje konstrukcje za pomocą komputera, silników i czujników! Roboty będą reagować na wydawane polecenia, wykrywać otoczenie i wchodzić w interakcję z Twoim dzieckiem!

 

#CyberMoce które trenujemy na tych zajęciach:

#CZYTANIE INSTRUKCJI

część modeli budujemy z gotowych instrukcji. Trzeba sprawnie rozpoznawać strony, kolory, kształty i liczyć długość klocków.

#KREATYWNOŚĆ

jeśli budujemy model z instrukcji to zawsze jest czas aby go przebudować (zadziwiające że chłopcy zawsze chcą doczepiać armaty do samochodów, a dziewczyny upiększają je kwiatkami…). Innym razem budujemy modele całkowicie wg swojego pomysłu!

#WSPÓŁPRACA

zgodnie z wytycznymi LEGO EDUCATION jeden zestaw przypada na 2 uczestników. Trzeba ustalić zasady, negocjować, przekonywać, wspólnie zaprojektować, zbudować i zaprogramować model!

#UMIEJĘTNOŚCI KONSTRUKCYJNE

– największym wyzwaniem dla uczestników jest zaprojektowanie przeniesienia napędu. Jak zamontować silnik żeby robot ruszył z miejsca? Ma jechać szybko? A może potrzebuje dużo siły? Pokazujemy jak osiągnąć każdy z tych celów!

#PROGRAMOWANIE

podłączenie zasilania do silnika i czujników nie wystarczy! Wszystko trzeba zaprogramować. Do dyspozycji mamy prosty obrazkowy język programowania i funkcje które wykorzystują “dorośli” programiści. Twoje dziecko nauczy się używać pętli, warunków i zmiennych….


Kilka informacji w skrócie:

WIEK: 7 – 8 lat
WYMAGANIA: brak
CZAS ZAJĘĆ: 90 minut
CZĘSTOTLIWOŚĆ: Raz w tygodniu
ILOŚĆ SPOTKAŃ: 14
GRUPA : max 12 osób
CENA : od 600 zł semestr (22 zł za 45 min zajęć)
⇒ZOBACZ PLAN ZAJĘĆ⇐

Pierwsze zajęcia w Akademii CyberSkill są zawsze darmowe! Zapisz swoje dziecko już dziś i sprawdź jak wyglądają zajęcia!

⇒ZAREZERWUJ MIEJSCE NA DARMOWEJ LEKCJI⇐